Image
Pozvánka na Fórum pro města
Události
Proběhlé
22 - 22 May 2024
9:30am 7:00pm CET

Fórum pro města

Fórum pro města na téma "Tvorba a šíření inovací pro zlepšování kvality života ve městech" je jednodenní akce pořádaná MMR, která k sobě přivede zástupce českých měst a státní správy, výzkumníky, občanskou společnost a soukromý sektor. Fórum je rozděleno na dopolední plenární část a odpolední workshop.

Přijďte na první ročník akce Fórum pro města, která se uskuteční 22. května 2024 od 9:30 v Praze v paláci ARA.

Tato networkingová akce k sobě přivede zástupce českých měst a státní správy, výzkumníky, občanskou společnost a soukromý sektor. Hlavním tématem Fóra je "Tvorba a šíření inovací pro zlepšování kvality života ve městech". Inovace jsou v rámci Fóra chápány jako "zavádění nových řešení pro lokální problémy či výzvy – dělání věcí jinak".

Účast dosud potvrdilo 36 měst a samospráv napříč Českem, z kapacitních důvodů se již mohou registrovat pouze zástupci z měst, která dosud nejsou na fóru zastoupena. Registrace je zde.

V dopolední plenární části vystoupí zástupci MMR s aktualitami z urbánní politiky a bude představena Evropská městská iniciativa (EUI, zejm. třetí výzva Inovativní opatření na témata Energetická transformace a Technologie ve městech) a program URBACT (zejm. Good Practice Call). Rovněž budou představeny inovativní přístupy ve veřejných zakázkách. Poté vystoupí mezinárodní expert na rozvoj měst Simone D'Antonio (bude zajištěn simultánní překlad), na kterého naváže panelová diskuze. Pro zvané účastníky proběhne odpolední workshop formou řízené diskuse v menších skupinách (tzv. World Café), který se bude týkat bariér a příležitostí pro inovativních řešení různých problémů, kterým města a městské oblasti čelí a budou čelit.

Pokud máte dotazy, neváhejte se obrátit na eui@mmr.gov.cz nebo urbact@mmr.gov.cz. Akci společně pořádají Česká kontaktní místa EUI a URBACT, která fungují na MMR v rámci odboru strategií a analýz regionální politiky a politiky bydlení (OSARPPB).

Na setkání se těší organizační tým Fóra pro města.

 

22 May 2024
9:30am 7:00pm CET
Fórum pro města