Image
peer review
Uudised
01 October 2024

Vastastikhindamise sügisene taotlusvoor on avatud

Kuni 13. novembrini on avatud uus Euroopa Linnaalgatuse (EUI) vastastikhindamise „Peer Review“ taotlusvoor, mille eesmärk on toetada Euroopa linnapiirkondi nende jätkusuutliku arengu strateegiaid ja tegevuskavasid, vahetada kogemusi ja luua koostöövõrgustikke teiste Euroopa linnadega!

Taotlusvoorul osalemise võimalused: 

  1. Lase ekspertidel hinnata oma linna või valla jätkusuutliku linnaarengu strateegiad (as city under review) 

Osaleda saavad ERDF Regulatsiooni Artikkel 11 alusel määratud keskuslinnad Eestis - Tallinn, Tartu, Pärnu, Narva, ja nendega piiritletud tiheasutusega linnad ja vallad: 

Ida-Virumaa: Kohtla-Järve, Sillamäe, Jõhvi vald, Toila vald

Harjumaa: Keila, Maardu, Harku vald, Jõelähtme vald, Kiili vald, Lääne-Harju vald, Rae vald, Saku vald, Saue vald, Viimsi vald 

Tartumaa: Tartu vald, Kambja vald, Luunja vald 

Pärnumaa: Tori vald 

  1. Jaga oma ekspertteadmisi ja tee koostööd teiste EL-i linnadega, et panustada uuenduslike linna lahenduste arendamisse üle Euroopa (as peer reviewer)

Osaleda saavad kõik Artikkel 11 linnade ja valdade (vt eelnev nimekiri) ning lisaks veel Viljandi, Rakvere, Haapsalu, Võru, Paide, Valga valla, Türi valla esindajad.

NB: ERDF Regulatsiooni Artikkel 11 alusel määratud linnapiirkonnad Eestis võivad olla nii hindamise all olev linn, eksperthindaja või mõlemad! 

Lisaks toetavad kogu protsessi ka EUI poolt määratud eksperdid. Iga vastastikune hindamine hõlmab ühte hindamise all olevat linna ja kuni 6 eksperthindajat, kes on kokku puutunud sarnaste väljakutseega, kes siis jagavad omavahel teadmisi ja kogemusi. 

Kuidas vastastikhindamise protsess välja näeb?

Vastastikune hindamine on viieetapiline protsess: 

  1. Esimeses etapis sõnastab hindamise all olev linn konkreetsed väljakutsed, mida soovitakse vastastikuse hindamise käigus lahendada. Samuti määratakse kohtumise asukoht ja kuupäevad. 

  1. Teises etapis seob EUI hindamise all oleva linna partnerlinnadega, lähtudes nende asjakohasest eksperditeadmisest ja sarnastest kogemustest. 

  1. Kolmandas etapis valmistuvad osalejad vastastikuse hindamise kohtumiseks, arutades sündmuse põhiteemasid ja osaledes kahes kuni kolmes ettevalmistuskoosolekus. 

  1. Neljas etapp on kõigi osapoolte kohtumine (eksperdid, hindamise all olev linn ja partnerlinnad), kus osaletakse töötubades, paneeldiskussioonides, õppereisidel ning võrgustumise võimalustes. 

  1. Viimaseks sammuks on tulemuste jälgimine. Linnad saavad aruande sündmusel antud peamistest soovitustest ning juhised nende integreerimiseks. Kuus kuud pärast sündmust toimub veebiarutelu, kus kõik osalejad saavad anda ülevaate hindamise all oleva linna strateegia arengust ja soovituste rakendamisest. 

Millist toetust EUI pakub? 

Ekspertteadmised - EUI eksperdid toetavad, suunavad ja annavad nõu kogu protsessi vältel 

Logistika - EUI korraldab kõik üritused 

Finantstoetus - osalejatele on tagatud kõik reisikulud ning tasutakse eksperthindajate tööjõukulud linnale/vallale 

Osale EUI infopäevadel

1. Linnad ja vallad, kes on huvitatud taotlemisest, on kutsutud osalema EUI Eesti konktaktpunkti veebiseminarile 9. oktoobril, kell 13:00-14:00. Selle veebisündmuse käigus saate ülevaate vastastikhindamise taotlusvooru protsessist ja tingimustest ning teistest EUI ja URBACT meetmetest ja tulevastest üritustest!  Järelevaadatav VIDEO  SLAIDID

2. Lisaks korraldab ka EUI sekretariaat 22. oktoobril kell 11:30-13:00 vastastikhindamise veebiseminari (inglise keeles), kus kogemusi jagavad varasemad taotlejad, tutvustatakse taotlusvooru ja saab küsida küsimusi otse nii EUI Eesti kontaktpunktilt (eesti keeles) kui ka EUI sekretariaadilt (inglise keeles). Registreeri siin!

3. Kui soovid saada infot taotlusvooru kohta juba varem, siis EUI sekretariaadi kaudu on võimalik kokku leppida üks-ühele kohtumine, selleks broneeri aeg siin

4. Lisaks on EUI Eesti kontaktpunkt teid igati toetamas. Kui tekib küsimusi siis võtke ühendust: anneli.kahrik@ut.ee või kristi.post@ut.ee  

Rohkem infot meetme kohta: