EL linnade tegevuskava kutse kahele uuele temaatilisele partnerlusele on avatud!
Mis on Euroopa Liidu linnade tegevuskava?
Euroopa Liidu linnade tegevuskava (UAEU) on mitmetasandiline töömeetod linnapoliitika ja -praktika kujundamiseks, edendades koostööd liikmesriikide, linnade, Euroopa Komisjoni ja teiste sidusrühmade vahel, moodustades temaatilisi partnerlusi oluliste linnaliste väljakutsete lahendamiseks ning aidatakse kaasa keskkonnasäästlikule ja digitaalsele üleminekule ning muudele ELi eesmärkidele.
Uuri UAEU kohta rohkem nende veebilehelt!
Miks hakata partneriks?
Nendesse partnerlustesse liitumine pakub ainulaadset võimalust edendada innovatsiooni, poliitikareforme ja praktilisi lahendusi, mis toovad kasu nii keskkonnale kui ka kogukondadele. Temaatilised partnerlused hõlbustavad mitmetasandilist koostööd, võimaldades igas suuruses linnadel, liikmesriikidel, kodanikuühiskonnal ja teadusasutustel ühiselt juhtida muutusi. Need pakuvad platvormi teadmiste vahetuseks, poliitikate arendamiseks ja parema regulatsiooni, rahastamise ja koostöö edendamiseks.
Partnerluse kestel lepivad liikmed kokku olulistes huvipakkuvates teemades ning tegevuskavas määratletud ühistes tegevustes. See tegevuskava on partnerluse peamine tulemus, mis sisaldab selget tegevuste rakendamise ajakava (sammud, tegevused, ajakava, ressursid, vastutavad partnerid).
Vaata seda lühikest videot ja saa teada, kuidas praegused partnerid hindavad oma osalemist Euroopa Liidu linnade tegevuskava raames.
Partnerite otsing
Partnerite otsing on avatud 28. augustist kuni 2. oktoobrini!
Rohkem teavet teemade ja taotlemisprotsessi kohta saad infoseminaril:
5. september, kell 10:00 – 12:00 CEST
Registreeri: https://urban-initiative.pulse.ly/s5oozjeuai
Teemad
Veetundlik linn
Kiire linnastumise kasv Euroopa on laiendanud märkimisväärselt tehismaastikku, mis on mõnes linnas tekitanud sademeeveeprobleeme, mis koos kliimamuutuste mõjudega, sealhulgas suurenenud sademete ja põuaperioodide vaheldumisega, võib põhjustada märkimisväärseid üleujutusriske. EL-i kontekstis aitavad mitmed linnade arengu suundumused kaasa vee nappuse ja üleujutuste probleemidele, mis seavad ohtu säästva linnalise arengu (kliimamuutused, vananev infrastruktuur, maakasutuse muutused, ebaefektiivne veemajandamine).
Nende väljakutsete lahendamiseks võiks mitmetasandiline valitsemise lähenemisviis aidata täiustada ja luua tööriistu, meetmeid ja valitsemismehhanisme, mis toetavad säästvate linnade kuivendussüsteemide rakendamist, vee taaskasutamist, vee säilitamise meetmeid edendavate hoiustamissüsteemide loomist, veetundliku linnajuhtimise mudelite ehitamist ja integreeritud lähenemisviiside edendamist.
Rohkem infot veetundliku linna temaatilise partnerluse taotlusvooru kohta leiad siit.
Kandideeri siin
Hoonete dekarboniseerimine
Euroopa Liit on seadnud väga ambitsioonikad energia- ja kliimaeesmärgid, sealhulgas hoonestuse dekarboniseerimise aastaks 2050. Nende eesmärkide saavutamiseks on liikmesriigid kohustatud välja töötama ja esitama riiklikud energia- ja kliimaintegratsiooni kavad ning ettevaatavad renoveerimisstrateegiad, et parandada hoonestuse energiatõhusust ja kaasajastamist. Hiljuti vastu võetud energiatõhususe direktiiv näeb ette, et vähemalt 45 000 elanikuga linnad arendaksid kohalikke kütte- ja jahutusplaane. Lisaks sisaldab taastuvenergia direktiiv kohustust lisada nendesse kohalike kütte- ja jahutusplaanidesse kohustuslik protsent taastuvenergiat.
See partnerlus kavatseb käsitleda hoonete dekarboniseerimist strateegilise integreeritud lähenemisviisi kaudu, minnes kaugemale üksikutest hoonetest ja tegema koostööd erinevate linnaosade/lähiümbruseg. Kohalikud kütte- ja jahutusplaanid on hoonete dekarboniseerimise olulisteks sammudeks. Seda lähenemist võiks siduda kaugkütte arendamise, energiakogukondade loomise ja energia jagamisega ning uurida elektriturukujunduse reformi võimalusi. Nende eesmärkide elluviimiseks on oluline arendada strateegiaid ja plaane kohalikul tasandil.
Loe rohkem ja leia kõik seotud dokumendid hoonete dekarboniseerimise temaatilise partnerluse taotlusvooru kohta siit.
Kandideeri siin.